Prečo ma môj syn atypický EKG záznam?

Zodpovedané
30. mar 2020

Dobrý večer,

bola som so synom na vyšetrení u kardiologičky a chcela by som vedieť, že prečo syn mal atypický EKG záznam. Niekedy sa sťažuje, že mu akoby preskočí srdce- silno mu zrazu buchne. Niekde som čítala, že to môžu byť extrasystoly, a že sa dajú zachytiť iba na 24 - 48 hodinovom Holteri.

Aký je Váš názor na synove výsledky?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie som kardiológ, ale z EKG popisu mi vyplýva, že záznam je v poriadku.

Syn má inkompletnú blokádu pravého Tawarového ramienka, čo je v populácii úplne bežná ľahká odchýlka, v podstate nevyžadujúca liečbu.

Extrasystoly, preťaženie srdca a ani prevodové poruchy neboli zachytené.

Čo sa týka zachytenia extrasystol, máte pravdu. Najlepší záchyt je na EKG holteri (monitoringu) počas 24 hodín, nakoľko počas jedného vyšetrenia je nižšia pravdepodobnosť záchytu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas