Prečo má moja 12 mesačná dcéra hrčky v slabinách?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

moja 12 mesačná dcérka má hrčky v slabinách. Dve má na jednej strana a na druhej strane má jednu. Krv má v poriadku, toxoplazmóza je negatívna. Doktorka povedala, že o tri týždne máme prísť na kontrolu.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

"hrčky" alebo lymfatické uzliny v slabinách sú hmatné aj bežne - keď sú deti zdravé, nie iba pri patologickom procese.

Ak sú však veľmi zväčšené, bývajú aj bolestivé, vtedy môžeme uvažovať o infekcii v urogenitálnom trakte, ale koniec koncov aj niekde inde v tele.

Ak sa pridajú aj nejaké zmeny v krvnom obraze, potenie, chudnutie, zvýšená únava, prípadne iné, tak je nutná ďalšia diagnostika, aby sa nič nepodcenilo.

Pani doktorka si s odstupom času dcérku skontroluje a určí či je nutný nejaký odber, alebo iné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas