Prečo má moja 7 ročná dcéra boleť päty?

Zodpovedané
29. mar 2019

Dobrý deň,

moja 7 ročná dcéra sa začala sťažovať na bolesť päty na ľavej nohe. Nebolí ju to stále. Sú však dni, kedy na nohu odmieta stúpiť a sú dni, kedy kríva.

Čo jej môže byť?

Ďakujem

Boli sme aj na ortopedii kde jej boli odporučené masáže a natieranie octanovou masťou .

Čo môže túto bolesť spôsobovať?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o viaceré ortopedické diagnózy - môže ísť o plochonožie, plantárnu fascitídu, ostrohu.

Treba opakovane navštíviť ortopéda, keďže Vám doporučená liečba nepomohla. Zatiaľ skúste namiesto octanovej maste skôr analgetický krém - Ibalgin krém.

Možno by bolo fajn vyskúšať ortopedické vložky na predpis.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas