Prečo má moja dcérka kŕče pri večernom mliečku?

Zodpovedané
3. aug 2021

Dobrý deň,

dcérka je predčasniatko (34tt, 1 460 g) a 10. augusta bude mať 6 mesiacov. Pila Nutrilon Allergy Care (raz mala nitku krvi v stolici) a robilo jej zle. Tak sme to zmenili na Bebu Optipro HA 1.

V inkubátore bol veľký problém s papaním, začala jesť asi po týždni a pol. Teraz máme príkrmy, zeleninu, ovocie, mäso aj kaše. Všetko toleruje, sem tam sa nevie vykakať. Ale posledný týždeň večerný spánok a aj posledné papanie pred spaním je horor. Vyzerá, že má kŕče, počas pitia zastaví aj 30x a tlačí (aj so zvukmi), celá stŕpne a je v kŕči. Pri zaspávaní rovnako a vystretá poloha je najhoršia.

Môže to robiť tá Beba?

Alebo čím to môže byť?

Ďakujeme

Dobrý deň,

môže to byť aj prechodom na príkrmy. Je to pre gastrointestinálny trakt zmena a môže takto reagovať. Neviem, či dcérka užíva probiotiká, je vhodné kúpiť Probiofix Imun Baby.

Okrem toho jej cez deň ponúkajte aspoň 150 ml vody, aby stolica nebola tvrdá a ľahšie sa jej vyprázdňovalo. Môže ísť aj o reakciu na niečo nové zavedené v príkrmoch. To už musíte odsledovať, či to nemá súvislosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas