Prečo má štvormesačná dcérka každé 3 týždne horúčku a inak je bez príznakov choroby?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

dcérka má 4 mesiace a každé 3 týždne má horúčku do 38°C - 3 dni ale bez príznakov. Len horúčka a oči také ako pri alergii. Trošku sopeľ. Z CRP testu nám dvakrát vyšla ľahká infekcia. Po chorobe všetku bielizeň vyperiem a hračky vyčistím. Keď máme ísť na očkovanie, tak dva dni predtým to isté.

Čo to môže spôsobovať?

Mám staršiu dvojročnú dcérku a tá bola chorá 3x v živote, ale riadne kašeľ aj sopeľ. Toto je len 3 dni horúčka, sklenené oči a občas miene podráždenie. Inak je usmievavá a úplne ako zdravá.

Môže sa očkovať ak je takýto stav?

Môže to byť chronická nádcha?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, chronická nádcha to nie je. Očkovať sa môže dieťa iba mimo horúčok. Osobne by som chcela vedieť prečo dcérka takto neštandardne teplotuje a riešila by som to - z pozície pediatra výtery, odbery, prípadne konzultácia imunoalergológie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas