Prečo má štvortýždňový syn stále krv v pupku?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho štvortýždňového syna, ktorý má už 2 dni zaschnutú krv v pupku pri prebaľovaní. Väčšinou je to po noci, keď sa dosť pučí. Trochu má cez deň.

Doteraz bolo všetko ok. Toho času nie je okolie pupka červené, len stále po prebaľovaní je tam zaschnutá krv. Čistila som mu to 60% alkoholom, ale prestala som. Bojím sa, že by mu to mohlo rozdráždiť. Dávam mu aj plienku nižšie pod pupok, aby mu to nedráždilo.

O aký problém ide, keď tam má stále zaschnutú krv?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi je tam nejaká ragádka (ranka), ktorá sa dráždením znovu otvára.

Buď by som plienočku dávala vyššie nad pupok alebo pod pupok. Čistiť alkoholom je naopak vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas