Prečo má syn teplotu a bolesť bruška po očkovaní?

Zodpovedané
2. mar 2020

Dobrý deň,

včera sme sa boli očkovať po 5. roku. Syn bol cez deň v pohode, no podvečer mu vystúpila teplota nad 38,5°C. O 23:00 mal už 39,9°C.

Dala som mu Prednison po ňom teplota klesla. Dnes má zvýšenú teplotu a aj bolesť bruška okolo pupka. Nechuť k jedlu nemá.

O aký problém ide a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade, Prednison nie je liek prvej voľby na teplotu! Na to je Paralen/Nurofen.

Nemyslím si, že ide o asociáciu s očkovaním, takže môže ísť skôr o niečo iné - viróza, črevná infekcia, iritácia slepého čreva.

Ak teplota a bolesti bruška pretrvávajú, tak navštívte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas