Prečo má trojročný syn pri potvrdenej alergii na stromy, trávy a roztoče zelený výtok z nosa?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

trojročný syn má pri potvrdenej alergii na stromy, trávy a roztoče zelený výtok z nosa. Iné príznaky choroby nemá.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nerozumiem celkom otázke. Asi smerujete k tomu, že pri alergii býva soplík priesvitný a zelený býva pri infekciách?

Ak je napríklad sopeľ v nošteku dlhšie (po spánku), tak je vždy sfarbenejší a nie je priesvitný (ani pri alergii). Inak naozaj platí, že pri alergii je priesvitný a ak má teda žltý či zelený sopeľ aj cez deň, tak má nejaký vírus.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas