Prečo ma trojtýždňové bábo po vypití umelého mlieka kŕče v brušku?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň.

môj syn sa narodil v 35. týždni a momentálne má 3 týždne. Keď vypije umelé mlieko Nutrilon HA, tak behom chvíľky chutí kŕče v brušku. Do 15 minút sa pokaká žltou stolicou. Začalo sa to však zhoršovať. Prdiky mu odchádzajú aj samému.

Bruško precvičujeme na uvoľnenie. Užíva ešte Probio fix a Colief.

Keď sa pokaká, tak veľmi plače. Ako keby ho tá stolica dráždila.

O aký problém môže ísť?

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o koliku, ktorá je typická pre dojčatá do 3-4 mesiacov.

Odporučila by som Vám vymeniť mliečko za toto https://www.nutriklub.sk/produkt/nutrilon-1-pro..., kúpiť Espumisan a dávať ho 5 x denne po 25 kvapiek.

Okrem toho masírovať bruško v smere hodinových ručičiek teplými rukami, nožičkami cvičiť. K tomu pokojne Probiofix denne 6 kvapiek, Colief 3 x denne po 4 kvapky.

Koliky u detičiek sú nepríjemnou súčasťou prvých 3 mesiacov vývoja.

Prajem veľa trpezlivosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas