Prečo majú deti problém s vyslovovaním R?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

všetky naše deti majú problém s výslovnosťou hlásky R. A to aj napriek tomu, že ja a manžel sme tento problém nemali. Aj naši rodičia správne vyslovujú túto hlásku. Deti chodia na logopédiu k dobrej odborníčke a nepomáha to.

Prečo majú deti problém s vyslovovaním R?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to pomerne zaujímavé, lebo logopédi tvrdia, že výslovnosť hlásky R je odpozorovaná a naučená zlými stereotypmi počúvania výslovnosti R v detstve.

Každopádne, neviem Vám adekvátne odpovedať. Je to logopedická otázka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas