Prečo máva 11 ročný syn časté krvácanie z nosa?

Zodpovedané
5. jún 2021

Dobrý deň,

môj 11 ročný syn máva časté krvácanie z nosa. Niekedy aj viackrát za deň. Nezáleží na tom, či predtým vyvinul nejakú fyzickú námahu. Už sa mu to stalo aj počas spánku. Niekedy si všímam, že sa mu to vyskytuje pár dní pred chorobou. Trvá to cca 5 - 6 rokov.

Na ORL sme boli viackrát. Dávame nepravidelne Ascorutin. Boli sme aj na prehliadke a má nízky vitamín D. Tlak mal v poriadku.

O aký problém môže ísť a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je záležitosť pre lekára ORL.

Ak je tlak v poriadku, a nemá iné krvácavé prejavy z mojej strany niet čo iné ako Ascorutin odporučiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas