Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo máva 7 mesačná dcéra časté bolesti bruška?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problémov mojej 7 mesačnej dcérky, ktorá často máva bolesti bruška.

Od narodenia to pani doktorka uzatvorila s tým, že ide o koliku. Dcérka je plne dojčená a už viac ako 2 mesiace má aj tuhú stravu. Odmieta fľašu a podľa môjho úsudku aj málo pije, nakoľko má slabo premočené plienky.

Bežne dostupné kvapky na bruško jej veľmi nepomáhajú a ja by som rada vedela čím to môže byť. Chuť na jedlo má, až sa priam teší. Keď zje kašu, alebo nejaký druh zeleniny, tak po čase príde k obrovskému plaču. Čo sa týka stolice, tak z nej cítiť ostro-kyslý zápach.

Ako jej pomôcť?

Čo si mám všímať, aby som zistila príčinu bolesti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

niektoré detičky trpia kolikami bohužiaľ viac ako iné. Čo si všímam (nemusí to byť Váš prípad), že mamičky sa "boja" podávania kvapiek a dávajú menej ako by mali. To je potom kontraproduktívne, lebo deti sú "poddávkované" a liek nepôsobí ako by mal.

Takže u Vašej 7 mesačnej dcérky podávajte lieky nasledovne:
Espumisan L 25 kvapiek 5x denne, alebo Espumisan Comfort 10 kvapiek 5x denne, alebo Sab Simlex 15 kvapiek 5x denne (jeden z týchto 3 prípravkov). Okrem toho podávať aj Coliprev 14 kvapiek 5x denne a určite aj nejaké probiotiká.

Ak dcérka málo pije, tak jej treba ponúkať viac mliečko, feniklový čaj len detský - a tiež by som jej neponúkala vo väčších množstvách. To už radšej vodu.

Na jedlo sa veľmi teší a ak aj pekne priberá - to je dôležité.

Problémy s bruškom vekom ustanú. Vy a aj manžel musíte byť trpezliví a musíte vyčkať.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas