Prečo máva 8 mesačná dcérka večer teplotu?

Zodpovedané
22. júl 2019

Dobrý deň,

mám skoro 8 mesačnú dcéru, ktorá mi už týždeň odmieta jesť príkrmy. Tretí večer po sebe má teplotu okolo 38°C. Predvčerom mala aj červené opuchnuté oči. Cez deň je hravá a aj dobre spí.

Aký problém môže mať moja dcérka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžu jej ísť zúbky, nemá začervenané ďasienka? Nedáva si do pusinky ručičky? Nesliní viac?

Môže ísť aj o začínajúcu infekciu , avšak nakoľko je výstup teploty iba večer aj to nie taký vysoky, tak skôr nie ako áno.

V prípade, že by stav pretrvával a nevideli by ste náznak prerezávajucich sa zúbkov je vhodné vyšetrenie u obvodného lekára, prípadne vyšetrenie moču na sediment.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas