Prečo máva dcérka červené fľaky po kúpeli?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

našej 19 mesačnej dcérky sa počas kúpeľa tvoria na tele červené veľké fľaky (celé telo, no najmä stehienka, zadok). Nezačali sme používať žiadnu novú kozmetiku, teplota vody je vždy skontrolovaná teplomerom. Máva 37 až 38°C), Myslím, že fľaky ju nesvrbia. Zmiznú do cca 30 minút od kúpania.

Stretli ste sa s niečím podobným?

Je teplota vody pre takto staré dieťatko v poriadku?

Najskôr sme si mysleli, že ide o reakciu na sprchový gél, no máme za posledný mesiac už štvrtý a bez zmeny. Dnes som ju skúsila okúpať len v čistej vode a výsledok bol totožný.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, takéto fľaky mávajú aj deti aj dospelý človek ak je voda príliš teplá. Pre dieťa v tomto veku už mi príde takáto teplota príliš vysoká.

Je to aj o preferenciách dieťaťa. Detičky majú radšej vlažnejšiu vodu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas