Prečo moja trojročná dcéra často ciká?

Zodpovedané
21. aug 2019

Dobrý deň,

mám trojročnú dcérku, ktorá v júli často chodievala cikať. Mikrobiológia potvrdila baktériu a užívala Augmentin duo.
O mesiac som mala zase podozrenie, no našťastie nepotvrdil odber prítomnosť baktérii. No od tej doby dcéra aj tak veľa ciká.

Vypije trošku vody a uteká cikať. Dcéra mojej kamarátky vypije toľko isto a moč udrží aj 4 hodiny.

Môže mať dcérka problém s močovým mechúrom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť prechodné obdobie po infekcii močových ciest. Prechodne kúpte Urinal sirup a dávajte jej.

Ak by viac zároveň aj pila viac tekutín, prípadne chudla, bola by nutná návšteva lekára a odbery - cukor z krvi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas