Prečo nemôže 4 - 5 mesačné bábätko "brušákovať?"

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

na Vašom instagramovom profile som našla info ohľadom brušákov.

Prečo nemôže 4 - 5 mesačné bábätko "brušákovať?"

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto "brušákovanie" nie je vhodné preto, že dieťa zapája svaly, ktoré na to nie sú pripravené - priame brušné svaly.

V správnom PMV však najprv musí zosilnieť v šikmých svaloch. Až potom neskôr dokáže správne používať priame brušné svaly.

V brušákovaní preto dieťa nijako nepodporujeme - zmeníme mu polohu pri zvedavosti a dvíhaní sa. Buď ho pretočíme na bruško, alebo dáme hore na ruky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas