Prečo po podaní Vermoxu nevidno mrle v stolici štvorročného syna?

Zodpovedané
26. júl 2021

Dobrý deň,

môj štvorročný syn ma mrle. Videla som mu ich večer pri konečníku. Včera zobral 1 dávku lieku Vermox.

Prečo ich nevidno v stolici?

Myslela som, že po požití Vermoxu z neho postupne v stolici vyjdu. Dávkovanie máme 1 tableta 1 dávka o 2 týždne 2 tableta.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, tak to nefunguje.

Do oblasti konečníka kladie dospelý jedinec vajíčka, ktoré ja tam vidieť iba ak sú vyliahnuté. Inak nie je, čo na mrliach vidieť.

Liečbu opakujte. Ak ju zopakujete ako je predpísané, mrle sa opakovať nebudú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas