Prečo povinný očkovací kalendár začína od 3. mesiaca a nie napr. po skončení dojčenia?

Zodpovedané
19. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovacieho kalendára.

Prečo povinný očkovací kalendár začína od 3. mesiaca a nie napr. po skončení dojčenia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pretože niektoré matky nedojčia, niektoré dojčia pol roka, niektoré tri roky.

S dojčením očkovanie až tak nesúvisí.

Očkovací kalendár je navrhnutý podľa toho, aby bolo dieťatko čím lepšie chránené pred ochoreniami, proti ktorými sa očkuje, aby rozostupy spĺňali normy a aby teda bolo očkovanie účinné v najvyššej možnej miere.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas