Prečo robí naša 11 mesačná dcéra zvláštne pohyby?

Zodpovedané
18. nov 2020

Dobrý deň,

moja 11 mesačná dcéra začala od 9. mesiaca robiť zvláštne pohyby. Väčšinou ich robí vtedy, keď sedí v jedálenskej stoličke. Trie si prirodzenie o tyč, čo má medzi nôžkami.

Keď ju kŕmim, tak väčšinou nechce jesť. Niekedy to robí aj keď štvornožkuje. Lezie, zrazu si ľahne na zem a trie sa o zem. Vyzerá to ako pri sexe. Kúpeme ju každý deň. Pri každom prebaľovaní jej čistím genitálie vlhčenou utierkou.

Prečo to robí?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

objavuje svoje telo. Dieťatko nevie, že je to niečo čo sa nepatrí, alebo je nevhodné, len proste zistila, že je to pre ňu príjemné.

Netreba ju za to karhať, zatiaľ ani nie je priestor na vysvetľovanie, je ešte príliš maličká.ň

Netreba to riešiť, aj o tom je detský vek, že všetko objavuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas