Prečo sa 5 týždňovému bábätku šúpe koža v intímnych častiach?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

mám 5 týždňového syna a pri prebaľovaníi som si všimla, že pri nohách sa mu šúpe koža.

Z čoho to môže byť?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to trošku ako zaparená koža. Dieťatko častejšie prebaľujte, po každom prebalení umyte vodou, po stolici aj s detským mydlom ak je znečistený genitál. Na zadoček dávajte Sudocream či iné. Pri umývaní dieťaťa nezabúdajte na všetky záhyby - aj tieto pod guľkami, lakte, za ušami, pod bradou.

No a čo sa týka toho miesta, tak teraz najmä skúste ho nechať na bdelé fázy aj bez plienky, aby sa koža vetrala a potom dajte na miesto kalciovú masť..

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas