Prečo sa 6 ročný syn nadmerne potí a má tmavé kruhy pod očami?

Zodpovedané
11. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 6 ročného syna, ktorý má posledné týždne tmavé kruhy pod očami. Sú dosť výrazné a veľké. Nesťažuje sa na nič. Len som si všimla, že býva občas viac unavený.

Znamenajú kruhy pod očami nejaký zdravotný problém?

Druhý problém je, že syn sa veľmi potí. Potom veľmi smrdí, dokonca viac ako keď sa spotí môj manžel.

Má to nejakú spojitosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je aj unavený, tak skontrolujte krvný obraz a hladinu s-Fe. Niekedy anemické deti vyzerajú unavené. Vizuálne sa prehlbujú tmavé kruhy pod očami, tým, že koža naokolo je bledšia v dôsledku anémie.

Nadmerné potenie skonzultujte s obvodnou lekárkou, či v rámci odberom nespraví aj glykémiu nalačno a hormón štítnej žľazy, prípadne s výsledkom endokrinologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas