Prečo sa štvormesačné dieťa začalo často v noci budiť?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

máme štvormesačné dievčatko a už približne 3 týždne sa v noci budí s výkrikom, alebo sa ozve a začne sa budiť. Stačí jej dať cumlík a spí ďalej. Niekedy to robí aj 8x za hodinu.

Začalo to z ničoho nič. Deje sa to väčšinou medzi polnocou a 5-6 ráno. Predtým spávala úplne kľudne celú noc.

Čo jej môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvodov je veľa. Detský spánok sa mení do roka v podstate stále. To, čo je tento týždeň, tak nemusí byť budúci.

Môžu jej ísť zúbky, môže sa jej niečo snívať, môže sa takto vyrovnávať s tým, čo cez deň zažila. Mohla teraz zaznamenať nejaký výraznejší pokrok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas