Prečo si 10 mesačná dcéra šúcha očká?

Zodpovedané
27. máj 2021

Dobrý deň,

u 10 mesačnej dcérky často pozorujem, že si šúcha očká a škriabe noštek. Občas pri tom aj mrnčí. Robí to hocikedy počas dňa, aj keď je vyspatá a napapaná. Nos má vždy čistý.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nejdú jej zúbky? Vtedy deti robia kadečo od chytanie ušiek, ťahania nosa, búchania hlavy, trhania vlasov.

Môže to byť aj prejav objavovania svojho tela. Neviem Vám povedať prečo to robí. Ak nie sú iné príznaky, nejedná sa o ochorenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas