Prečo si 17 mesačný syn chytá hlavičku?

Zodpovedané
14. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom chytania hlavičky u 17 mesačného syna. Niekedy mi na hlavičku ukáže, niekedy sa po nej ťapká ručičkami. Väčšinou ukazuje na miesto nad uškom. Robí to v priebehu dna, niekedy častejšie, inokedy menej. V minulosti sa udrel do hlavičky, ale žiadne vážne komplikácie sme nespozorovali. Žiadne vracanie, žiadna únava, alebo nerovné zreničky.

Minulý týždeň mal soplíky, ale tie mu v podstate prešli. Robí to aj mimo choroby.

Aký je Váš názor?

Môže mať nejaký zdravotný problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

detičky to niekedy robia. Najmä vtedy, keď sú choré - vyjadrujú tým nespokojnosť.

Možno mu vadí nejaký zvuk, resp.počuje na to uško správne?

Skôr by som sa uberala takouto cestou v pátraní po príčine. Aj keď môže ísť iba o prejav hry, ak je synček inak spokojný, má sa dobre, nemá žiadne príznaky ochorenia a počuje dobre.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas