Prečo si štvormesačný synček šúcha očká?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

náš skoro štvormesačný synček si skoro stále šúcha očká. Robí to aj po spánku, aj pri papaní. Beriem to aj ako znak únavy, ale príde mi, že to robí dosť často. V obočí sa mu spravili takéto suché miesta. Niekedy ich má výraznejšie, niekedy nie.

Je možné, že ho to svrbí?

Môže ísť o mliečnu chrastu alebo ekzém?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite môže byť dôvodom aj ekzém. Táto foto vyzerá tak, že by bolo treba vylúčiť inú diagnózu - mykózu. Aj vzhľadom k fotke je teda vhodné vyšetrenie kožným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas