Prečo štvorročnej dcérke vzniká opakujúca sa zahnisaná vyrážka na brade?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

moja čerstvo štvorročná dcéra má už pár mesiacov opakujúce sa vyrážky na brade. Vždy má tak jednu alebo dve, vyhnisaju a zmiznú. Vyzerajú ako malé béďary. Má ich na rôznych miestach. Jedna sa zahojí, týždeň, dva, tri kľud a objaví sa z ničoho nič ďalšia. Najprv som tomu nevenovala pozornosť, ale už sa to celkom dosť opakuje.

O aký problém môže ísť?

Mám kontaktovať pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto Vám neviem povedať. Je vhodné kontaktovať pediatra. Ten Vám buď predpíše lokálnu masť podľa toho ako bude aktuálne vyrážka vyzerať, alebo nakoľko to je opakujúca sa vec, tak Vás možno odošle na kožné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas