Prečo synčekovi chrčí v nose aj po prekonaní choroby?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

môj 1,5-ročný synček bol chorý. Mal zapálené priedušky, nádchu, kašeľ a aj teploty. Po doužívaní antibiotík všetko prešlo, soplík aj kašeľ. Ale teraz počas spánku a pri nočnom dojčení mu sucho chrapčí v nose. Je to ako keby tam niečo mal. Cez deň nie, iba počas spánku. Z nosa mu nič netečie. Na noc mu dávam preventívne Libenar.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokračujte v aplikácii Libenar a následnom pokuse o odsanie pred spánkom. Môže tam mať nejakú nečistôtku. Prípadne môže ísť aj o suchý vzduch v izbe, ktorý spôsobí, že hlien v nošteku spôsobuje chrapotavý zvuk.

V izbičke nekúrte. Pred spánkom ju dobre vyvetrajte a synčeka radšej prioblečte o vrstvu pod pyžamko v prípade, ak by sa vám zdalo, že je mu chladno. Prípadne mu dajte spací vak či dečku (ak sa neodkopáva a necestuje po postieľke - vtedy je dečka skôr zbytočná).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas