Prečo trojmesačná dojčená dcérka pri stolici plače?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trojmesačnej plne dojčenej dcérky. Už viac ako mesiac pri stolici plače a vrieska. Niekedy sa to stane aj 10 - 20 minút po dojčení.

Dvakrát mala krv v stolici. Stolica bola vyšetrená a vraj tam nič nie je. Často máva v stolici hlien. Niekedy je stolica zelenožltá, niekedy vodnatejšia. Na odporúčanie našej pani doktorky dávame Espumisan L a probiotiká, no nevidím zlepšenie.

V čom môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

konzistencia, farba ani hlien nemusia znamenať žiadny zdravotný problém. Plače preto, lebo ju bolí bruško a stolicu chce dostať preč.

Okrem Espumisanu by som Vám odporučila aj probiotiká Probiofix baby.

Nedávajte žiadne čaje (niekedy mamy, babky odporúčajú pri bolestiach bruška). Naopak, tie ich môžu ešte viac spôsobiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas