Prečo trojtýždňové dieťa rozhadzuje rukami a plače počas spánku?

Zodpovedané
5. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej trojtýždňovej dcérky. Často spí tak, že rozhodí rukami a začne plakať. Ako keby mala nepekný sen.

Keď je v kočíku a prejdem po jame, tak sa ľakne.

Prečo je to tak?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to normálny stav, aký je u všetkých zdravých novorodencov počas spánku bežný.

To, že sa "zľakne" v kočíku pri prechode po jame je spôsobený pozitívnym Moorovým reflexom. Pri "podskočení " dieťa vystrie nôžky aj rúčky a začne plakať. Je to znak, že je zdravé.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas