Rastie mojej mesačnej dcérke rýchlo hlavička?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

dcéra mala pôrodnú váhu 3 050 g, obvod hlavičky 32 cm. Na 2-týždňovej kontrole váha 3 520 g, obvod hlavičky 35 cm.

Nerastie hlavička príliš rýchlo?

Pediatrička moju otázku ignorovala. Celkovo konštatovala, že je moc pekné dievčatko a stačí jej kontrola až v 6. týždňoch. Hlavička má teraz v mesiaci 36 cm.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku. Hlavička si rastie, rast sa bude sledovať.

Ak by bol rast "mimo normy", pani doktorka Vás na to určite upozorní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas