Ročný syn spadol na hranu zásuvky. Ako dlho ho treba sledovať?

Zodpovedané
28. feb 2020

Dobrý deň,

náš ročný synček spadol bruškom na roh zásuvky komody. Udrel si miesto niekde tam, kde je žalúdok a rebro. Po páde to mal navreté sfarbené do fialova a mal trošku zdretú kožičku.

Od pádu prešlo 6 hodín a už vidno iba to zdreté prischnuté chrastou. Syn nie je plačlivý, nezvracal, nemá teplotu. Správanie sa mu nezmenilo.

Môže sa ešte nejako inak prejaviť stav, ktorý by naznačoval, že syn nie je v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade skôr nie - aj symptómy, ktoré píšete sa skôr sledujú pri traume hlavy.

Pri traume bruška sledujeme skôr bolesti bruška, odchod stolice a vetrov, krv v moči.

Myslím, že pád z výšky ročného dieťatka na hranu komody nespôsobuje také závažné poranenie, ktoré by sa mohlo prejaviť krvácaním vnútorných orgánov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas