Salmonela, teplota, hnačky a bolesť nohy u 6 ročného. O aký problém ide?

Zodpovedané
20. okt 2020

Dobrý deň,

mám 6 ročného syna a pred tromi týždňami mu zistili salmonelu. Mal hnačky, horúčku a kŕče v bruchu. Trvalo to asi 5 dní. Syn dosť pochudol, drží diétu. Dávame mu Hylak, Imunoglukan, vitamín D.

Pred štyrmi dňami začal mať vždy večer teplotu 38,5°C. Cez deň je sme tam iba zvýšená okolo 37,5°C. Sťažuje sa aj na nohu, že ho bolí. Opuch nepozorujem.

Dnes sme boli u obvodnej, aby mu zobrala krv, ale spravila mu iba CRP. To mal 8, tak nič viac neriešila. Dnes večer mal zasa horúčku a bolesť nohy a bol unavený.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

teploty môžu byť stále aj na vrub salmonelovej infekcie. Bolesť nohy s tým však určite nič nemá.

Zatiaľ Vám odporúčam odsledovať. V prípade, že sa teploty, únava a bolesť nohy budú opakovať počas viac ako 7 dní, je potrebné doplniť krvný obraz, minerály, sono brucha a vyšetrenie nohy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas