Skoro dvojročná dcéra nerozpráva. Kedy odporúčate návštevu logopédie?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

dcéra bude mať v októbri 2 roky a nerozpráva. Vie iba mama, tata, ham a tajtaj, to je starký. Odmieta napodobňovať zvuky zvierat. Rozumie všetkému, ale keď niečo chce, ukáže na to.

Kedy odporúčate návštevu logopédie?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy boli odporúčania na návštevu logopéda po 3 roku života, ale teraz sú možnosti lepšie, je ich viac, aj logopédi navrhujú skorej 1.návštevu (okolo 2,5 roka).

Čo sa ale dcérky týka, sú to ešte dlhé 2 mesiace do 2 rokov, čo vo svete dieťaťa môže predstavovať veľké posuny. Veľa jej čítajte, spievajte, minimalizujte čas pri TV.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas