Sme pri mori a štvorročný syn sa vyhádzal. Má alergiu na slnko?

Zodpovedané
14. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho dieťaťa. Po druhom dni pri mori sa mi štvorročný syn takto vyhádzal. Najprv som na to skúsila len aloe vera sprej, ale nepomohlo. Potom som začala natierať riadne po sprche Panthenolom s alantoinom a to trochu stiahlo. Následne sa mu vychádzala cela riťka.

On je ten najsvetlejší fototy, má rišavé vlasy, porcelánová pokožka, je bez pieh. Kúpe sa len v mori, do bazéna nechodíme. Umývam ho stále a len čistou vodou. Na slnko ho natieram Wooden spoon 50tkou pre detičky aspoň pol hodiny predtým ako ideme na pláž. Šiltovka stále na hlave, len sprchy tu nemajú na pláži.

Kým prídeme na izbu, tak má dosť soli na sebe. Nepapal nič nové. Doplnky a ani lieky neužíva. Cca mesiac dozadu užíval antibiotiká, potom probiotiká. Ma také pončo na pláži a od kedy sme tu, tak sa nepralo. Tak som mu to radšej prestala dávať a dávam mu iba čisté tričko na pláž.

Je to reakcia na slnko, soľ a pot?

Kúpila som Fenistil gél. Kvapky sú na predpis.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte Dithaiden pre dospelých dať mu 3x denne 1/2tbl kým výsyp nezmizne.

V Chorvátsku by mohli mať aj niečo proti alergii bez predpisu skúste.

Môže to byť reakcia presne ako píšete kontakt koža pot, slnko, more.

Po príchode odporúčam návštevu OL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas