Spôsobuje zvracanie 3-mesačného syna nevyhovujúce umelé mlieko?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

mám skoro 3-mesačného syna a po umelom mlieku niekedy zvracia. Robí to však postupne. Zvracia v menších dávkach, v priebehu hodiny asi 2-3x a potom je zase hladný.

Nevyhovuje mu mlieko, alebo môže byť problém v niečom inom?

Ďakujem

Dobry deň,

neviem či ide o iba ugrckávanie alebo väčšie zvracanie, či prospieva na váhe a psychomotoricky, ako sa inak javí.

Niekedy môže byť zvracanie spôsobené nesadnutím mlieka, ale aj napr. alergiou na bielkovinu kravského mlieka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas