Spravia bábätku test na SMA v pôrodnici, ak si ho kúpim?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň,

počula som, že je teraz možnosť kúpiť si test pre dieťatko na SMA a očkovanie.

Ako to prosím vás funguje?

Spravia ho bábätku aj v pôrodnici?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v pôrodnici, kde som pracovala ja, sme takéto testy samoplatcom nerobili, ale si ich robili rodičia neskôr. Teoreticky by to ale nemusel byť problém, ani v tej pôrodnici a viem si predstaviť, že je to vec na odkomunikovanie. Takže sa treba opýtať v tej pôrodnici, v ktorej sa chystáte rodiť dieťatko. Funguje to tak, že sa bábätko pichne do pätičky a krv sa nanesie na doberovú sadu, ktorá sa vyšetruje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas