Stačí 17 mesačnému synovi strava bez mäsa?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

mám 17 mesačného chlapca, ktorý nie je na mäsko. Vždy, keď mu dám kúsok mäsa, tak ho vypľuje a prestane jesť. Snažím sa mu mäsko nenápadne podstrčiť. Hneď ako to zistí, prestane papať.

Stačí mu strava bez mäsa?

Polievku z hovädzieho aj kuracieho mäska zje aj 2x za deň.

Ako mu môžem nahradiť mäso?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nestačí. Náhrada mäsa - živín v ňom nie je u tak malého dieťaťa možná.

Treba skontrolovať krvný obraz a hladinu s-Fe, ak bude chýbať železo a bude anemický. Lekár Vám ho predpíše, ale dlhodobo by mäsko nejako prijímať mal.

Polievky sú fajn, ale je to iba vývar.

Treba aj normálna porcia mäsa pre dieťa vo vývoji.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas