Stačí pri vlhkom kašli u 7-mesačnej dcéry Mucosolvan?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

dcéra má 7 mesiacov, trápi ju už pár dní vlhký kašeľ. Je veľmi zahlienená, ale teplotu ani soplíky nemá. Zo začiatku mala dýchanie čisté, len bola zahlienená. Už jej to prešlo nižšie, takže začala "chrapčať". Pridal sa aj kašeľ, ktorý je najintenzívnejší ráno po prebudení a v noci. Používam zvlhčovač, robím jej poklepovú masáž. Vodu aj čaj odmieta. Pije len umelé mlieko. Niekde som čítala, že by mohla mať hlieny aj z mliečnej kaše. Tú však nedostáva tak pravidelne, možno 2 - 3x do týždňa aj to len 3 - 4 lyžičky.

Môžem jej nasadiť Mucosolvan sirup?

Kedy je vhodné navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

hlieny z mlieka neexistujú. Je to mýtus.

Zahlienenie a kašeľ najmä po zobudení je následkom ochorenia (virózy), ktorú prekonala.

Osobne by som takto malé dieťa chcela popočúvať a až potom by som niečo ordinovala. Možno postačí iba dôsledná toaleta nosa po morskej vode.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas