Strata dychu u štvormesačnej dcérky. Ide o niečo vážne?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvormesačnej dcérky, ktorá si občas po jedle neodgrgne. Neskôr ako keby sa jej to vrátilo aj cez nos a aj cez hrdlo. Ako keby sa dusila a nedá sa jej nadýchnuť.

Dcérka bola donosená a inak je v poriadku. S tým dychom som ju natriasala asi štyrikrát.

Z čoho to môže vznikať?

Ide o niečo vážne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ide o reflex - vracanie, ktorý spôsobuje, že sa dcérka nemôže nadýchnuť (čo by ani nebolo až také vhodné, aby nevdýchla zvratky!).

Treba ju vždy potriasť, fúknuť do nej. Pokiaľ nestratí vedomie, neomodrie, je potom v poriadku, tak nejde o žiadny vážny stav.

Avšak treba na ňu dávať po jedle zvýšene pozor.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas