Štvormesačná dcéra nevie poriadne pásť koníky. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

moja skoro štvormesačná dcérka nevydrží dlho pásť koníky. Začne dvíhať zadok a hlavu zabárať do zeme, na boku sa hrať neudrží tiež, začne sa vytáčať, zakláňať hlavu alebo sa naspäť zvalí na chrbát.

Často sa prehýba ako keby do šípu a zakláňa dosť hlavu. Na trojmesačnej prehliadke nevedela držať hlavu pri kontrole do sedu (úplne ju mala voľnú ako handerná bábika).

Nemôže ísť o hypotóniu?

Pediatrička nám dala termín od poslednej kontroly až o 2 mesiace (teraz to vychádza o mesiac a že si tu hlavu potom skontroluje, či už ju vie držať), len nechcem nič zanedbať.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam vyšetrenie fyzioterapeutom, kde Vám určite navrhnú a ukážu cvičenia.

Zatiaľ cvičte s dcérkou na brušku. Treba zatláčať trošku zadoček a aby bola dcérka bez plienočky v období cvičenia - najlepšie naholo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas