Štvormesačný syn odmieta po očkovaní mlieko a aj príkrmy. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobrý deň,

môj štvormesačný syn mal 3.6. druhé očkovanie vrátane Rotarixu a odvtedy vôbec nechce papať. Ani mlieko a ani príkrm. Mliečka vypije v priebehu 24 hodím asi 400 ml, aj to len v spánku. Čajík pije. Váži 7 290 g.

Deň po očkovaní mal zvýšenú teplotu 37,6. Žiadne hnačky.

Môže to byť následkom očkovania, ale ide o iný problém?

S mliekom som postrehli problém už 2 týždne predtým, keď klesol na dennú spotrebu 700 ml. Naša pani doktorka uviedla, že ten pokles mohol byť spôsobený Pyridoxinom, ktorý užíval cca mesiac každý druhý deň po pol tabletke.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť o prechodný stav po očkovaní, možno sa mu aj tlačí prvý zúbok z nejakého dôvodu príkrmy nechce, netreba ho do nich nútiť, aby to nevyvolalo nežiadúci efekt odmietania na dlhšie.

Takéto krátkodobé odmietanie príkrmu a mliečka nie je pre synčeka škodlivé. Treba zabezpečiť najmä tekutinový príjem, aby boli mokré plienky, do pár dní sa stav určite upraví.

Zvýšená teplota po očkovaní je bežný jav, je to v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas