Štvorročnému synovi sa nedarí pretiahnuť predkožka. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom predkožky štvorročného syna. Nedarí sa nám ju pretiahnuť. Chceli by sme sa vyhnúť doktorovi.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám urologické vyšetrenie.

V tomto veku by už predkožka mala byť plne stiahnuteľná. Ak tak nie je, urológ to buď v ambulancii pretiahne, alebo Vám na pár týždňov na doma predpíše krémik, s ktorým to budete doma robiť. Alebo Vás odporučí na zákrok. Všetko rozhodne na vyšetrení.

Ak Vám to nešlo doteraz v teplom kúpeil, resp. ešte sa dá skúsiť kúpeľ v sleze, tak Vám už neodporúčam doma skúšať, ale vyhľadať lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas