Štvorročný syn máva prejavy ako keby si chcel odkašľať. Ide o alergiu alebo o zlozvyk?

Zodpovedané
5. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho štvorročného synčeka. V poslednej dobe má počas dňa prejavy ako keby si chcel odkašľať. Robí len ehm,ehm. Niekedy je to aj 15x za minútu.

Niekedy cely deň, niekedy hodinka a potom pauza. A opäť Trvá to cca 2 týždne. Už to párkrát mal a vždy sa to pomaly vytratilo, ale teraz je to už veľmi časté.

Bola som s ním aj u pediatričky. Spravila mu výtery a všetko je v poriadku.

Môže mať alergiu, alebo ide o zlozvyk?

Syn je veľmi veselý, na nič sa nesťažuje, jesť mu chutí.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skôr mi to imponuje ako zlozvyk.

Alergia by sa prejavila aj v iných symptómoch.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas