Sú hmatateľné uzliny u 22 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 22 mesačného dieťaťa, ktoré má dlhodobo (ja to registrujem asi pol roka) hmatateľné uzliny na hlave. Sú umiestnené zozadu vo výške uši, asi 5 cm od uší. Vpravo je 1 uzlina, vľavo 2 uzliny. Veľkosť sa nezväčšuje.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

uzliny po prekonaní ochorenia bývajú hmatne dlhodobo. Je potrebné, aby to odsledovala pani doktorka.

Ak sa jej veľkosť, tvrdosť alebo pohyblivosť uzlín nebude pozdávať, pošle Vás na sono.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas