Sú horúčky trvajúce 4 dni normálne pri prerezávaní zúbkov?

Zodpovedané
27. máj 2021

Dobrý deň,

môj 10 mesačný synček má štvrtý deň horúčky. Niekedy až 38,5 stupňa. Má nechuť do jedla a odmieta vodu. Keď niečo zje, alebo vypije, tak doslova ho strasie.

Je možné, že tak dlho trvajú horúčky a podobné problémy pri prerezávaní zúbkov?

Nemôže to byť aj iný problém?

Cez telefón sme dostali jasnú odpoveď, že sú to zúbky, lebo nemá kašeľ a ani soplíky.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

treba ísť k lekárke.

Ak by aj o zúbky išlo, tak je treba vyšetrenie lekárom, keďže teploty trvajú viac ako 3 dni.

Ak Vás nechce vyšetriť OL, neváhajte ísť na pohotovosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas