Sú na Slovensku špecialisti na hypochondropláziu?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 6 ročného syna ktorý má hypochondropláziu a vyvíja sa vcelku primerane. No pozorujem, že sa mu asi v dôsledku plochých nôh trochu kriví ľavá noha a chystám sa s ním k ortopédovi. Nosil aj ortopedické topánky, ale nepravidelne. Kupujem mu značku Protetika alebo ortopedické vložky z lekárne.

S ortopédom nie som spokojná. Keď som chcela vyšetrenie u lekára v Bratislave, tak mi len povedal, že s ním hovoril a riešiť - vyšetrovať syna bude on. No on sa nevyzná do problematiky.

Poradíte mi odborníkov na túto diagnózu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neporadím Vám, nepoznám špecialistov na túto diagnózu na Slovensku. To však neznamená, že nie sú.

Asi najschodnejšia cesta je popýtať sa mamičiek detí s diagnózou - majú na slovensku spravené fórum - http://palcekovia.sk/.

Držím palce!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas