Súvisí takáto vyrážka s prebiehajúcou virózou?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

synovi sa už druhýkrát stalo, že sa mu pri viróze vyhodila takáto “vyrážka”. Vyzerá ako štípanec. Štípanec to ale určite nie je. Pri poslednej viróze sa mu vytvorila na boku koreňa nosa. Pri aktuálnej viróze ju mal zase na tom istom mieste, potom mu na pol dňa zmizla a teraz sa objavila na brade. Vyrážka po nejakom čase vždy sama zmizne.

Je možné, že takáto vyrážka naozaj súvisí s prebiehajúcou virózou?

Je potrebné ju nejako špeciálne riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o možný príznak pri prebiehajúcej viróze, je to pre veľa viróz typické.

Ak sa objavuje iba pri virózach, nie v inom čase, tak je to priamy súvis a nie je nutné pátrať po inom.

Ide o urtikárne lézie. Ak svrbia, tak je možné predpísať antihistaminiká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas