Súvisí zatečené oko 18-mesačnej dcérky so zadnou nádchou?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

dcéra má 18 mesiacov a má zadnú nádchu. Dnes ráno som spozorovala, že má výtok z očka. Oči nemá červené a ani ju nejako nesvrbia - nešúcha si ich. Teda len občas, keď je unavená. A prerezávajú sa jej horné zúbky. Nos jej preplachujem morskou vodou.

Treba zatečené očko nejako riešiť, alebo to má súvis s nádchou?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to súčasťou symptómov virózy, ktorú dcérka pravdepodobne prekonáva. Očko môžete kvapkať O-Septonexom alebo Occuflash kvapkami 3x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas