Syn má hraničné výsledky na boreliózu. Je nutné preliečenie ďalšími antibiotikami?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

synovi prišli výsledky ohľadom boreliózy, ktorú prekonal pred vyše rokom. Pred mesiacom mal slabú pozitivitu, teraz hraničné hodnoty. Kontrolný odber sa mu robil z dôvodu občasných zvýšených teplôt po námahe.

Aký je Váš názor na ďalšie preliečenie antibiotikami?

Minulý rok ich bral tri týždne. Stále ma znepokojujú protilátky IgM.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to, že hladiny IgM klesajú, a preto by som nateraz liečbu (aj vzhľadom k nejasnej klinike) skôr nezačala.

Je dosť možné, že by som sa poradila s infektologickou ambulanciou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas