Syn má impetigo. Ako mu mám dezinfikovať hračky?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho mladšieho syna, ktorý asi pred dvoma mesiacmi dostal impetigo. Teraz mu kožná doktorka spravila ster a záver bol, že si to spôsobil sám chytaním svojej stolice.

Pediatrička mi povedala, že mám dezinfikovať všetky hračky, ktoré sa dajú vyprať a niektoré dať do vody so savom.

Ako mám dezinfikovať angličáky a hračky, do ktorých idú baterky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste prípravkami určenými na dezinfekciu plôch - napr. Meliseptol, Bacillol.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas